0 (pusty)
do kasy suma: 0,00 zł

Podstawowe wyposażenie warsztatu - co warto kupić?

0
Podstawowe wyposażenie warsztatu - co warto kupić?

Co składa się na podstawowe wyposażenie warsztatu i jakie narzędzia warto posiadać? W gospodarstwie rolniczym posiadamy różne maszyny i urządzenia, które czasami wymagają drobnych napraw. Zdecydowanie polecamy posiadać podstawowe wyposażenie warsztatu, które pozwoli na szybkie zlikwidowanie małych awarii, ułatwi regulację maszyn itp. W poniższym artykule przedstawimy Wam najważniejsze narzędzia, bez których trudno sobie wyobrazić działanie warsztatu. Zapraszamy do lektury!


 

Jakość ma znaczenie!

Jest to twierdzenie aż nazbyt oczywiste, jednak nie wszyscy biorą go pod uwagę. Wysokiej jakości narzędzia są znacznie bardziej wygodne w użytkowaniu, a ich żywotność jest znacznie dłuższa, niż w przypadku tanich narzędzi, wykonanych z materiałów niskiej jakości. Decydując się na podstawowe wyposażenie warsztatu warto kupić takie narzędzia które są droższe, ale równocześnie lepiej wykonane. W ten sposób nasza praca będzie bardziej komfortowa, a wymianą narzędzi na nowe nie będziemy się musieli przejmować praktycznie wcale.

Odpowiedni zestaw narzędzi ręcznych

Przede wszystkim należy kupić optymalny zestaw narzędzi. Tak naprawdę im obszerniejszy, tym lepiej. Różnego rodzaju śrubokrętów, kluczy nasadowych, adapterów i nasadek nigdy za wiele. Nie wiadomo przecież, jakie awarie maszyn mogą się nam w przyszłości przydarzyć. Kupując cały zestaw narzędzi warto zdecydować się na taki, który oferowany jest w solidnej i praktycznej walizce. W ten sposób nie będziemy mieli problemu z przechowywaniem narzędzi, a także zabezpieczymy je przed rdzą i ewentualnym zaginięciem.

Wyposażenie warsztatu

Meble warsztatowe

Każdy warsztat musi posiadać meble, które ułatwią nam pracę. Muszą one być stabilne i wykonane z takich materiałów, które są odporne na uderzenia. Warto również zwrócić uwagę na ich funkcjonalność. Lepiej kupić np. stoły warsztatowe, które posiadają dodatkowe szuflady, w których możemy umieścić podręczne narzędzia itp. Mniejsze regały i szafki mogą posiadać kółka, dzięki którym w łatwy sposób będziemy mogli je przestawiać, dostawiać do stołu itd. Pamiętajmy, aby zawsze zwrócić uwagę na maksymalne obciążenie każdego mebla, ponieważ niektóre produkty mogą wydawać się na pierwszy rzut oka stabilne, jednak po zakupie może okazać się, że nie wytrzymają obciążenia.

Elektronarzędzia

Odpowiednie elektronarzędzia niezwykle bardzo ułatwiają pracę w warsztacie. Do podstawowych należą oczywiście wiertarki, wkrętarki i szlifierki. Elektronarzędzia z akumulatorem są poręczniejsze niż te zasilane przez kabel, jednak charakteryzują się mniejszą mocą. Jeżeli zależy nam na efektywnej pracy i naprawy będziemy przeprowadzać przede wszystkim w warsztacie, najlepiej zdecydować się na elektronarzędzia tradycyjnie zasilane prądem.

Lampy i latarki warsztatowe

Praca w warsztacie często wymaga dodatkowego oświetlenia trudno dostępnych miejsc. Właśnie dlatego musimy nasz warsztat wyposażyć w wydajne i poręczne lampy, dzięki którym z łatwością zobaczymy drobne części w ciemnych miejscach. Na rynku istnieje wiele rodzajów lamp i latarek warsztatowych, które posiadają różne nasilenie światła, uchwyty i wieszaki, dzięki którym nie będziemy musieli ich trzymać. Z tego względu będziemy mieli obydwie ręce wolne.

Ubrania robocze

Ubranie robocze

Oczywiście przed rozpoczęciem prac warsztatowych powinniśmy założyć odpowiednie ubranie robocze. Przede wszystkim należy założyć rękawice robocze, które uchronią nas przed drobnymi ranami, odciskami i poparzeniami. Rękawice zabezpieczą nas również przed wpływem różnych substancji chemicznych i oczywiście nie ubrudzimy tak mocno rąk przy pracy. Przy pracy w warsztacie bardzo ważne są również solidne buty. Ochronią nasze stopy przed skaleczeniami spowodowanymi upuszczonym przedmiotom. Dodatkowo warto zdecydować się na zakup specjalnych spodni roboczych, które posiadają wiele mocnych kieszeni i uchwytów, dzięki którym możemy mieć najważniejsze narzędzia zawsze pod ręką.

Prostowniki

Bardzo przydatnym urządzeniem w warsztatach są prostowniki, dzięki którym możemy ładować akumulatory. Warto zwrócić uwagę, aby nasz prostownik był maksymalnie uniwersalny i posiadał wiele dodatkowych funkcji, które usprawniają pracę.

 

Mamy nadzieję, że powyższy krótki poradnik będzie dla Was pomocny i wiecie już, jakie jest podstawowe wyposażenie warsztatu.

Komentarze do wpisu (0)

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl