0 (pusty)
do kasy suma: 0,00 zł

Jaki agregat prądotwórczy wybrać?

0
Jaki agregat prądotwórczy wybrać?

Zastanawiasz się jaki agregat prądotwórczy najlepiej wybrać? To urządzenie zapewnia nam dostęp do energii elektrycznej podczas awarii lub braku zasilania z sieci zewnętrznej.  Agregat prądotwórczy sprawdzi się przede wszystkim w miejscach, które są oddalone od sieci elektrycznej, albo są narażone na częste awarie np. ze względu na silne wiatry. Wybór agregatu prądotwórczego powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb, ponieważ każdy agregat ma za zadanie zasilanie różnych urządzeń elektrycznych. Jaki agregat prądotwórczy wybrać? Zapraszamy do lektury naszego artykułu, w którym zamieszczamy najważniejsze informacje na temat tego urządzenia!


 

Działanie agregatu prądotwórczego

Przede wszystkim musimy mniej więcej wiedzieć, jak działa agregat prądotwórczy. Otóż każdy agregat posiada silnik spalinowy zasilany benzyną, olejem napędowym lub płynnym gazem. Drugim bardzo ważnym elementem tego urządzenia jest prądnica, która zamienia energię kinetyczną (poruszające się tłoki) w energię elektryczną.

Jaki agregat prądotwórczy wybrać? Napięcie

Jak już wspomnieliśmy, agregat ma za zadanie zasilać różne urządzenia elektryczne. Jeżeli chcemy zabezpieczyć nasz dom przed awariami sieci, możemy ze spokojem zdecydować się na agregat jednofazowy o napięciu 230 V. Tego typu urządzenie bez problemu zasili różne domowe sprzęty AGD, telewizory, laptopy, lampy itd. Jeżeli jednak chcemy kupić agregat prądotwórczy na budowę, lub do zasilania większych urządzeń i maszyn elektrycznych, musimy kupić mocniejszy sprzęt. Do tego typu zadań wykorzystać należy agregat trójfazowy o napięciu 400 V.

Jaki agregat prądotwórczy

Jaka moc agregatu prądotwórczego będzie najlepsza?

Jeżeli wiemy już jakie napięcie powinien posiadać nasz agregat, musimy jeszcze zdecydować jaka moc tego urządzenia będzie dla nas wystarczająca. Moc agregatu prądotwórczego decyduje bowiem, czy może zasilić konkretne urządzenie. Wszystkie potrzebne dane na temat agregatu znajdziemy na tabliczce znamionowej. Pamiętajmy, że moc oznaczana jest w jednostce kW. Warto również zwrócić uwagę, że dla niektórych agregatów ich moc podawana jest przy pełnym obciążeniu i spalaniu, natomiast dla innych przy spalaniu na poziomie 75%. Przed porównywaniem różnych agregatów musimy upewnić się, że ich moc podawana jest na tym samym poziomie.

Jak obliczyć wystarczającą moc agregatu prądotwórczego?

Nie wiesz jaki agregat prądotwórczy będzie najlepszy pod względem mocy? Przede wszystkim zwraca się uwagę na fakt, że moc agregatu musi być większa niż łączna moc wszystkich urządzeń, które chcemy zasilić. Aby obliczyć maksymalny pobór energii musimy patrzeć na maksymalną moc danego urządzenia, a nie na moc znamionową.

Czy warto kupować agregaty o bardzo dużej mocy?

Jeżeli wiemy już jaką moc powinien posiadać nasz agregat prądotwórczy, możemy przystąpić do zakupy. Wiele osób często zastanawia się, czy nie warto kupić znacznie mocniejszego agregatora i mieć tzw. zapas energii. Oczywiście nie będzie to skutkować szybszym psuciem się urządzenia, jednak mocniejsze agregatory są po prostu droższe. Właśnie dlatego warto dokładnie określić jaką moc będziemy potrzebowali, aby nie przepłacić.

Agregaty prądotwórcze

Agregaty prądotwórcze napędzane wałkiem odbioru mocy

W gospodarstwach rolnych używa się często specjalnych agregatów prądotwórczych, które napędzane są za pomocą ciągników rolniczych. Ich konstrukcja pozwala na podłączenie za pomocą wałka odbioru mocy, dzięki czemu jest to rozwiązanie niezwykle uniwersalne. Przy wyborze odpowiedniego agregatu prądotwórczego warto również zwrócić uwagę na dodatkowe zabezpieczenia, które chronią nasze urządzenia elektryczne. Agregaty prądotwórcze dedykowane dla rolnictwa to urządzenia marki Agrovolt. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na materiały, z których został zbudowany nasz agregat. Bardzo ważna jest stabilna i mocna rama - najlepiej wykonana ze stali.

Mamy nadzieję, że wiecie już jaki agregat prądotwórczy będzie najlepszy dla danego gospodarstwa rolnego. Zachęcamy do lektury naszych innych artykułów, które będą pomocne przy codziennej pracy w każdym gospodarstwie.

Komentarze do wpisu (0)

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl